SPELNINGAR


Spelningar 2020


  • 8/1: Spelning, Veinge by församlingshem 18.00
  • 9/1: Viskryss, Svarta örnen-huset Halmstad 19.00
  • 11/1: Spelning, Sjappet klubb Uppsala 20.00
  • 15/1: Strålande tider, Folkets hus Varberg 14.00
  • 30/1: Tvenne hjärtan, IOGT-NTO Kärleken Halmstad 19.00
  • 3/2: Genrep Tv-kannan, Mötesplats Mölle Fbg 14.00
  • 5/2: Tv-kannan, Hemvärnsgården Falkenberg 14.00
  • 12/2: Tv-kannan, Lindälvsteatern Kba 13.30
  • 13/2: Tv-kannan, Mötesplats Bua 14.00
  • 14/2: Tvenne hjärtan, Måhaga äbo 14.00
  • 29/2: Strålande tider, Karl XI:s servicehus, Halmstad 14.00
  • 2/3: Tv-kannan, Vallås äbo 10.30
  • 2/3: Tv-kannan, Pihlgården mötesplats 14.00
  • 3/3: Tv-kannan, Mossens mötesplats 9.30
  • 3/3: Tv-kannan, Bäckagård 14.45
  • 4/3: Tv-kannan, Harplinge äbo 10.30
  • 4/3: Tv-kannan, Snöstorps mötesplats 13.30
  • 5/3: Tv-kannan, Slottsparken äbo 10.30
  • 5/3: Tv-kannan, Östergård mötesplats 14.00
  • 6/3: Tv-kannan, Attendo Nissastrand äbo 10.00
  • 6/3: Tv-kannan, Begonian mötesplats 14.00
  • 9/3: Tv-kannan, Ljungblomman mötesplats 10.00
  • 9/3: Tv-kannan, Västersol 14.00
  • 10/3: Tv-kannan, Pålsbo äbo 10.30
  • 10/3: Tv-kannan, Pålsbo mötesplats 14.30
  • 11/3: Tv-kannan, Svalan Bäckagård 10.30
  • 11/3: Tv-kannan, Susedalens röda korset 14.00
  • 12/3: Tv-kannan, Akvarellen 14.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 16/3: Tv-kannan, Oskarström äbo 10.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 16/3: Tv-kannan, Attendo Nissabogatan 14.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 17/3: Tv-kannan, Sofieberg äbo 14.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 18/3: Tv-kannan, Vardaga Hertig Knut äbo 10.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 18/3: Tv-kannan, Seniorcafé 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 19/3: Strålande tider, SPF Falkenberg/Skrea 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 20/3: Tv-kannan, Vallås 10.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 20/3: Tv-kannan, Kattegatt äbo 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 23/3: Tv-kannan, Tingshuset Kvibille 14.00
  • 24/3: Tv-kannan, Frennarp äbo 14.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 25/3: Tv-kannan, Nyhem mötesplats 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 26/3: Tv-kannan, Andersberg mötesplats 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 27/3: Tv-kannan, Karl II äldrelägenhetshus 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 30/3: Tv-kannan, Livbojen Haverdal 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 30/3: Tv-kannan, Vislanda bibliotek 19.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 6/4: Tvenne hjärtan, Församlingsgården Harplinge 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 8/4: Tv-kannan, Vessigebro 18.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 11/3: Tv-kannan, Krusbäret äbo 14.30 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 16/4: Tvenne hjärtan, äbo Blekinge -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 16/4: Tvenne hjärtan, äbo Blekinge -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 16/4: Tvenne hjärtan, Årsmöte Blekinge läns bildningsförbund 18.00
  • 22/4: Tv-kannan, Elektronen Kungsbacka 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 23/4: Tv-kannan, Borås 14.00 -inställd/uppskjuten pga Covid19
  • 4/5: Tv-kannan, Malmagården Hylte 14.30
  • 2/6: Strålande tider, Björkebogården 14.30
  • 7/6: Strålande tider, Isladan Hanhalsholme 16.00
  • 21/9: Tv-kannan, Vislanda bibliotek 19.00
  • 7/10: Tv-kannan, ABF-huset Kungsbacka 13.30
  • 8/10: Spelning, Folkets hus Landskrona 18.00
  • 14/10: Tv-kannan, ABF-huset, Kungsbacka 13.30


Spelningar 2019


  • 21/1: Strålande tider, Kornhillskyrkan 14.00
  • 23/1: Ljungby församlingshem 14.00
  • 24/1: Husknuten, Halmstad 12.00
  • 24/1: Blåvingevägen 15.00
  • 25/1: Strålande tider, Vinterfest SPF 19.00
  • 28/1: Strålande tider, SPF Seniorerna Onsala 17.00
  • 31/1: Tvenne hjärtan, Halmstads teater 15.00
  • 3/2: Tvenne hjärtan, Karl Gustavs bygdegård Varberg 19.00
  • 5/2: Tvenne hjärtan, Ringhals 14.30
  • 12/2: Altplatsens äldreboende, göteborg 12.00
  • 12/2: Monsunen, göteborg 14.00
  • 13/2: Fjällbo park, Göteborg 12.00
  • 14/2: Västerträffen, Göteborg 12.00
  • 14/2: Kvibergs äldreboende, Göteborg 14.45
  • 15/2: Örgryte/Härlanda dagverksamhet, Göteborg 11.00
  • 15/2: Seniorträffen Hundraårsgatan, Göteborg 12.30
  • 15/2: Svelebo äldreboende, Göteborg 14.00
  • 16/2: Backahults äldreboende, Göteborg 12.00
  • 16/2: Sehlstedtsgatans äldreboende, Göteborg 14.30
  • 17/2: Svartedalens äldrecentrum vån. 1, Göteborg 11.00
  • 17/2: Svartedalens äldrecentrum vån. 2, Göteborg 11.45
  • 17/2: Svartedalens äldrecentrum vån. 3, göteborg 12.30
  • 19/2: Krokslätt/Örgrytehemmet, Göteborg 11.00
  • 19/2: Annedals äldreboende, Göteborg 14.30
  • 19/2: Tvenne hjärtan, Veinge Solhemmet 19.00
  • 20/2: Allégården, Göteborg 11.00
  • 20/2: Norra dragspelsgatan, Göteborg 15.00
  • 21/2: Bohusrummet, Göteborg 13.00
  • 21/2: Gunnareds äldreboende, Blåklinten, Göteborg 14.30
  • 21/2: Gunnareds äldreboende, Prästkragen, Göteborg 15.15
  • 22/2: Dagverksamhet Solstrålen, Göteborg 10.30
  • 22/2: Askims torg träffpunkt, Göteborg 12.00
  • 22/2: Sandarnas seniorträff, Göteborg 13.30
  • 24/2: Agatens äldreboende, Göteborg 14.30
  • 25/2: Lodrätt och vågrätt, Snöstorps församlingsgård
  • 28/2: Mötesplats Mölle, Falkenberg 19.00
  • 1/3: Teater Storan, Falkenberg 15.00
  • 2/3: FUB Falkenberg, Vinbergs bygdegård 19.00
  • 4/3: Tvenne hjärtan, Malmagården 14.30
  • 6/3: Kustens hus 19.30
  • 12/3: Tvenne hjärtan, Nöjeshallen Varberg 15.00
  • 13/3: Martin Luther kyrka, Halmstad 14.00
  • 14/3: Tvenne hjärtan, Tofta bygdegård 13.30
  • 16/3: Klockans förskola, 20.00
  • 20/3: Strålande tider, PRO Knäred 14.00
  • 26/3: Tvenne hjärtan, Sannagården 19.00
  • 27/3: Tvenne hjärtan, Björkhaga DC 14.00
  • 28/3: Tvenne hjärtan, Frennarp äbo 10.30
  • 29/3: Spring awakening, Storan 19.30
  • 30/3: Spring awakening, Storan 14.00
  • 31/3: Spring awakening, Storan 14.00
  • 1/4: Tvenne hjärtan, Ljungblomman, Simlångsdalen 10.00
  • 1/4: Tvenne hjärtan, Pihlgården 14.00
  • 3/4: Tvenne hjärtan, Skrea församlingshem 14.00
  • 5/4: Strålande tider, Solhemmet Veinge 14.30
  • 5/4: Spring awakwning, Storan 19.30
  • 6/4: Spring awakening, Storan 14.00
  • 7/4: Spring awakening, Storan 14.00
  • 8/4: Tvenne hjärtan, Helsingborg
  • 10/4: Strålande tider, Morups församlingshem 14.00
  • 11/4: Tvenne hjärtan, Akvarellen 14.00
  • 11/4: Tvenne hjärtan, Viske kulturförening 19.00
  • 12/4: Tvenne hjärtan, Kattegatt äbo 10.00
  • 12/4: Tvenne hjärtan, Ekekullen 14.00
  • 15/4: Tvenne hjärtan, Västersol 14.00
  • 16/4: Tvenne hjärtan, Nyhem 14.00
  • 16/4: Tvenne hjärtan, Bäckagård 18.00
  • 17/4: Tvenne hjärtan, Karl XIs servicehus 14.00
  • 18/4: Tvenne hjärtan, Attendo Nissastrand 10.30
  • 18/4: Tvenne hjärtan, Andersberg 14.00
  • 18/4: Ekholmen, Vessigebro 19.00
  • 23/4: Tvenne hjärtan, Svalan Bäckagård 10.00
  • 23/4: Tvenne hjärtan, Harplinge äbo 14.30
  • 24/4: Personalfest, Snöstorps församling 20.00
  • 27/4: Hjärt- och lungsjukas förening, Falkenberg 17.00
  • 30/4: Tvenne hjärtan, Pålsbo äbo 10.30
  • 30/4: Tvenne hjärtan, Pålsbo Mötesplats 14.45
  • 30/4: Björket, Kvibille allförening 20.00
  • 3/5: Open stage, Västervik 20.30
  • 4/5: Slottsholmen, Västervik 21.30
  • 8/5: Tvenne hjärtan, Slottsparken 10.30
  • 8/5: Tvenne hjärtan, Snöstorp 13.45
  • 9/5: Tvenne hjärtan, Sofieberg äbo 11.00
  • 9/5: Tvenne hjärtan, Östergård 14.00
  • 11/5: Mölle, Falkenberg 15.00
  • 11/5: Strålande tider, Fibromyalgiförbundet 19.00
  • 13/5: Lodrätt och vågrätt, Församlingsgården Harplinge 14.00
  • 16/5: Tvenne hjärtan, Oskarström 10.00
  • 16/5: Tvenne hjärtan, Begonian 15.00
  • 21/5: Tvenne hjärtan, Vallås äbo (Picasso) 10.30
  • 21/5: Tvenne hjärtan, Vallås äbo (Krusbäret) 14.30
  • 24/5: Tvenne hjärtan, Bäckagård korttid fm
  • 24/5: Tvenne hjärtan, Attendo Nissaborgatan em
  • 29/5: Tvenne hjärtan, Vardaga Hertig Knut äbo fm
  • 29/5: Tvenne hjärtan, Bäckagård seniorcafé 14.00
  • 3/6: Tvenne hjärtan, Kvibille 14.00
  • 5/6: Tvenne hjärtan, Alla hjärtans hus 14.00
  • 7/6: Tvenne hjärtan, Vallås äbo Gyllene tider 10.30
  • 27/6: Tvenne hjärtan, Blåvingevägen 15.00
  • 28/6: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 29/6: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 30/6: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 1/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 2/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 3/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 5/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 6/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 7/7: Gästabudet på Halmstad slott 19.00
  • 10/7: Musikkväll på Stall Hällarp
  • 20/7: Sju gig på Norra anstalten i Västervik
  • 21/7: Sju gig på Norra anstalten i Västervik
  • 2/8: Hansagårds camping 18.00
  • 3/8: Gurkbänken, Vessigebro 14.00
  • 16/8: Tvenne hjärtan, Randerslund 15.00
  • 4/9: Tvenne hjärtan, Laholms teater 14.00
  • 9/9: Tvenne hjärtan, SPF Nyarps bygdegård 18.00
  • 12/9: Radiominnen, Blåvingevägen 33 15.00
  • 14/9: IOGT-NTO, Varberg 17.00
  • 16/9: Tvenne hjärtan, Pensionärsuniversitetet Kungsbacka 14.00
  • 19/9: PRO Hammarkullen, 11.00
  • 19/9: Tvenne hjärtan, Kungsäter 14.00
  • 1/10: Tvenne hjärtan, Fridhemsgården Laholm 14.00
  • 2/10: Strålande tider, Björkebogården Knäred 14.30
  • 8/10: Strålande tider, Tvååkers bibliotek 17.00
  • 9/10: Strålande tider, Kungsäters bibliotek 17.00
  • 11/10 Premiär: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 12/10: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 18/10: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 19/10: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 25/10: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 26/10: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 31/10: Musik- och berättarkväll på Stall Hällarp 19.00
  • 1/11: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 2/11: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 4/11: Tvenne hjärtan, Rödeby 10.00
  • 4/11: Tvenne hjärtan, Karlskrona 14.00
  • 5/11: Tvenne hjärtan, Ronneby 10.30
  • 5/11: Tvenne hjärtan, Kallinge 15.15
  • 6/11: Tvenne hjärtan, Karlshamn 10.30
  • 6/11: Tvenne hjärtan, Asarum 14.00
  • 7/11: Tvenne hjärtan, Kyrkhult 10.30
  • 7/11: Tvenne hjärtan, Olofström 13.15
  • 7/11: Tvenne hjärtan, Sölvesborg 15.15
  • 8/11: Tvenne hjärtan, Sölvesborg 10.30
  • 8/11: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 9/11: Mordgåtan i Sjönevad 18.30
  • 13/11: Tvenne hjärtan, ABF-huset Kungsbacka 13.30
  • 15/11: Tvenne hjärtan, Lindälvs aula 13.30
  • 16/11: Viskryss, Vallås 18.00
  • 17/11: Tvenne hjärtan, DHR Falkenberg 14.00
  • 18/11: Strålande tider, Pålsbo äbo 10.30
  • 20/11: Tvenne hjärtan, särskilt boende Trönninge 14.00
  • 21/11: Tvenne hjärtan, Mötesplats Bua 14.00
  • 22/11: Viskryss, Slottsparkens äbo 14.30
  • 25/11: Tvenne hjärtan, Blekninge fm.
  • 25/11: Tvenne hjärtan, Blekinge em.
  • 3/12: Julprogram, SKPF Varberg 16.00
  • 3/12: Julprogram, Knäreds bygdegård 19.00
  • 4/12: Strålande tider, Ljuspunkten Varberg 14.00
  • 5/12: Strålande tider, Solgården Våxtorp 14.00
  • 9/12: Julprogram, Karl XI:s servicehus 14.00
  • 11/12: Julprogram, Harplinge äbo 14.00
  • 11/12: Julprogram, Glommens bygdegård 18.00
  • 13/12: Julprogram, Husknuten Halmstad 12.00
  • 16/12: Julprogram, Floragården 13.45
  • 17/12: Julprogram, Träslövsvägen 23 11.00


Spelningar 2018


  • 9/1: Strålande tider, Lagagården Laholm, 16.00
  • 16/1: Begravning, Laholm, 14.00
  • 24/1: Ljungby Församlingshem, Ljungby, 14.00
  • 9/2: Radiominnen på Folk och Kultur i Eskilstuna, 13.00
  • 12/2: SPF Veinge/Tjärby, Solhemmet i Veinge, 16.00
  • 14/2: Strålande tider, Veinge hembygdsförening, Solhemmet i Veinge, 19.00
  • 13/3: Strålande tider, Sannagården i Tvååker, 19.00
  • 14/3: Strålande tider, Malmagården, Hylte, 18.30
  • 15/3: Strålande tider, Malmagården, Hylte, 15.00
  • 4/4: Strålande tider, Östergården Träslövsläge, 10.00
  • 4/4: Strålande tider, Östergården Träslövsläge, 14.30
  • 6/4: Strålande tider, Tvååker, 10.30
  • 6/4: Strålande tider, Rolfstorp, 13.30
  • 10/4: Strålande tider, Sannagården, Tvååker 14.30
  • 11/4: Strålande tider, Kung Karls skola Kungsäter, 15.00
  • 17/4: Strålande tider, Östergården Fjärilen Träslövsläge, 11.00
  • 17/4: Strålande tider, samlingslokaeln Södertull, 13.30
  • 18/4: Strålande tider, Trönninge Lindgården, 14.30
  • 19/4: Snöstorps allmogegård 18.00
  • 27/4: Strålande tider, Randerslund, 15.00
  • 3/5: Strålande tider, församlingshemmet i Unnaryd, 15.30
  • 6/5: Radiominnen, Fiskerilokalen Bua 17.30
  • 9/5: Strålande tider, Vardags äldreomsorg 14.30
  • 17/5: Strålande tider PRO Göta, Borås, 15.00
  • 22/5: Strålande tider Limagården, Väröbacka 10.30
  • 22/5: Strålande tider, Videbo Veddige 17.00
  • 23/5: Strålande tider, Lindgården, Varberg 14.30
  • 5/6: Strålande tider, Blåvingevägen 33, Kungsbacka, 14.30
  • 6/6: Nationaldagsfirande, Falkhallen Falkenberg
  • 25/6: Strålande tider, Vickans äbo, Onsala 15.00
  • 26/6: På G, Falkenberg 17.00
  • 1/7: Viskryss, Mårtagården, 18.00
  • 3/7: På G, Falkenberg, 18.00
  • 9/7: Tvenne hjärtan, Floragården 10.30
  • 9/7: Tvenne hjärtan, Floragården 14.00
  • 10/7: Tvenne hjärtan, Träffpunkt Ätran 14.00
  • 10/7: På G, Falkenberg, 17.00
  • 11/7: Strålande tider, Träffpunkt Frillesås 11.00
  • 12/7: Tvenne hjärtan, Solhaga (Rönnen) 10.30
  • 12/7: Tvenne hjärtan, Solhaga (Boken) 14.30
  • 16/7: Tvenne hjärtan, Berguven 11.00
  • 16/7: Tvenne hjärtan, Berguven 13.45
  • 16/7: Tvenne hjärtan, Berguven 15.15
  • 17/7: På G, Falkenberg, 17.00
  • 18/7: Tvenne hjärtan, Träffpunkt Hjortsberg 13.30
  • 19/7: Tvenne hjärtan, Solhaga (Linden) 10.30
  • 19/7: Tvenne hjärtan, Solhaga (Eken) 14.30
  • 20/7: Tvenne hjärtan, Furugården 11.00
  • 20/7: Tvenne hjärtan, Furugården 14.30
  • 23/7: Tvenne hjärtan, Älvgården 14.00
  • 24/7: Tvenne hjärtan, Tallgläntan 10.30
  • 24/7: Tvenne hjärtan, Tallgläntan 15.00
  • 24/7: På G, Falkenberg, 17.00
  • 25/7: Tvenne hjärtan, Björkhaga 11.00
  • 25/7: Tvenne hjärtan, Träffpunkt Slöinge 14.00
  • 26/7: Älvgården, Vessigebro 14.30
  • 27/7: Tvenne hjärtan, Mötesplats Mölle 14.00
  • 27/7: Hansagårds camping 20.00
  • 28/7: Visfestival, Kontraband, Ludvika
  • 31/7: Tvenne hjärtan, Träffpunkt Morup 14.00
  • 31/7: På G, Falkenberg, 17.00
  • 11/8: Privat fest 18.00
  • 4/8: Visfest Bacchi Afton 19.00
  • 14/8: Vickans äldreboende, Onsala 17.00
  • 22/8: Strålande tider, Gullbrannagården, 14.30
  • 26/8: Vessigebro samhällsförening, allsång Gurkbänken 15.00
  • 30/8: Strålande tider, Reumatikerförbundet Malmagården Hylte, 18.00
  • 14/9: Fridas -restaurangen vid havet, Varberg 18.30
  • 18/9: P4 Halland, 11.30
  • 19/9: Spelning pubkväll, Vickans äldreboende 16.30
  • 22/9: Spelning, Båstad 18.00
  • 23/9: Spelning för barn (privat), 10.00
  • 24/9: Strålande tider, Pensionärsuniversitetet, Kungsbacka, 14.00
  • 1/10: Strålande tider, Komedianten, Varberg 13.00
  • 3/10: Strålande tider, Skrea församlingshem 14.00
  • 4/10: Tvenne hjärtan, Södertull 13.00
  • 4/10: Tvenne hjärtan, Södertull 14.30
  • 6/10: Tvenne hjärtan+visprogram, Walencia aktivitetscenter 18.00
  • 8/10: Strålande tider, Fridhemsgården, Laholm 14.00
  • 9/10: Strålande tider, Solgården Våxtorp 14.00
  • 10/10: Strålande tider, ABF-huset Kungsbacka, 14.00
  • 11/10: Strålande tider PRO Halmstad, 14.00
  • 13/10: Tvenne Hjärtan, Katrinebergs folkhögskola för Halländska hembygdsföreningen
  • 13/10: Spelning (privat fest) kl. 19.00
  • 17/10: Tvenne hjärtan, Hjortsalen Falkenberg 13.30
  • 19/10: Strålande tider, Regionala pensionärsrådet 10.00
  • 20/10: 80-årsfest, Getinge församlingsråd
  • 21/10: Strålande tider, Neuroförbundet Kungsbacka 15.00
  • 21/10: Radiominnen, Videbergs hem, Väröbacka, 18.00
  • 25/10: Strålande tider, PRO Halland 9.30
  • 30/10: Tvenne hjärtan, Varbergs teater
  • 1/11: Strålande tider, Horreds bygdegård 17.00
  • 7/11: Spelning Café Mölle, Falkenberg 17.30
  • 8/11: Strålande tider, Älvsåkersgården 19.00
  • 10/11: Strålande tider, Biblioteket Laholm 13.00
  • 17/11: Julprogram, Godtemplargården, Varberg 15.00
  • 18/11: Strålande tider, Gunnarps hembygdsförening 14.00
  • 28/11: Strålande tider, Karl XI:s servicehus, PRO Väster 14.30
  • 29/11: Julprogram, Kungsäter 14.00
  • 3/12: Julprogram, Studieförbundet Vuxenskolan Varberg 17.00
  • 4/12: Julprogram, Varberg 13.00
  • 4/12: Julprogram, Varberg 14.30
  • 5/12: Tvenne hjärtan, Frivilligdagen, Falkenberg
  • 6/12: Julprogram, Galtabäcks bygdegård 18.30
  • 12/12: Julprogram, Skavböke bygdegård 18.30
  • 17/12: Julprogram, Odd fellow-huset Falkenberg 20.00
  • 18/12: Julprogram, Vickans äldreboende 15.00
  • 22/12: Julkonsert, Östervåla kyrka


Spelningar 2017


  • 4/1: Björkhaga i Slöinge, 14.00
  • 17/1-29/1 (Henrik turné med Mika Olavi i Göteborg)
  • 18/1: Pro Falkenberg, Kyrkans hus, 14.00
  • 11/2: Hängmattan i Göteborg, 20.00
  • 14/2: Radiominnen, SPF Åsa, 14.00
  • 28/2: Pubkväll på Vickans äldreboende i Onsala, 17.00
  • 6/3: Radiominnen, Malmagården i hyltebruk, 15.00
  • 15/3: Radiominnen, SPF Seniorerna, Fjärrås, 14.00
  • 21/3: Radio Wake Up, 17.00
  • 5/4: Radiominnen, Laholms Teater, 14.00
  • 18/4: Radiominnen, Getinge, MB-Huset, 18.00
  • 19/4: Radiominnen, Lagagården i Laholm, 14.00
  • 20/4: Konferens Region Halland, Hotell Tylösand, Kongresshallen, 19.00
  • 25/4: Radiominnen, SPF Vi Tre, Holms Bygdegård i Halmstad, 14.00
  • 8/5: Sjölunda i Torup, 14.00
  • 4/7: Genrep för Strålande tider på Mölle i Falkenberg
  • 5/7: Premiär Strålande tider på Floragården i Falkenberg, 11.00
  • 5/7: Strålande tider, Älvgården i Falkenberg, 14.00
  • 10/7: Strålande tider, Floragården i Falkenberg, 14.00
  • 11/7: Strålande tider, Ätranhemmet i Ätran, 11.00
  • 11/7: Strålande tider, Ätranhemmets träffpunkt, 14.00
  • 12/7: Strålande tider, Bokens äbo Falkenberg 9.45
  • 12/7: Strålande tider, Bokens äbo Falkenberg 10.30
  • 12/7: Strålande tider, Bokens äbo Falkenberg 13.30
  • 12/7: Strålande tider, Bokens äbo Falkenberg15.00
  • 13/7: Strålande tider, Tallgläntan, 13.45
  • 13/7: Strålande tider, Tallgläntan, 15.15
  • 14/7: Strålande tider, Tallglätan, 13.45
  • 14/7: Strålande tider, Tallgläntan, 15.15
  • 24/7: Strålande tider, Björkhaga i Slöinge, 11.00
  • 24/7: Strålande tider, Björkhaga i Slöinge, 14.00
  • 25/7: Strålande tider, Hjortsberg i Falkenberg, 13.45
  • 25/7: Strålande tider, Hjortsberg i Falkenberg, 15.15
  • 26/7: Strålande tider, Furugården i Ullared, 11.00
  • 26/7: Strålande tider, Furugården i Ullared, 14.30
  • 26/7: Eftra kyrka, 19.00
  • 27/7: Strålande tider, Berguven Falkenberg, 3 föreställningar, 10.00-16.00
  • 1/8: Strålande tider, Morups träffpunkt i Morup, 14.00
  • 2/8: Strålande tider, Solhaga i Falkenberg, 4 föreställningar, 9.45-16.00
  • 3/8: Strålande tider, träffpunkt Ale gränd i Falkenberg, 14.00
  • 4/8: Strålande tider, på Mölle i Falkenberg, 14.00
  • 30/8: Hjärt och Lung-sjukas förening i Falkenberg, Kyrkans hus, 18.30
  • 4/9: Radiominnen, SPF Vallda, Släp församlingshem, 14.00
  • 19/9: Audition för Strålande tider, Laholms teater, ca 12.00
  • 20/9: Höstro, Långaryd, 14.00
  • 30/9: Radiominnen, Neuroförbundet Vbg/Fbg, Folkets hus Varberg, 12.00
  • 6/10: Spelning Rotary, Hemvärnsgården i Falkenberg
  • 9/10: Radiominnen, SPF Långaryd-Landeryd, Nyarps Bygdegård 18.00
  • 19/10: Radiominnen, Smedjebacken i Knäred, 13.30
  • 21/10: Radiominnen, Halländska hembygdsrörelsen, Katrinebergs folkhögskola, 14.00
  • 24/10: Radiominnen, Harplinge församlingsgård, 14.00
  • 27/10: Viskryss för Hyresgästföreningen Gamla Vallås, 19.00
  • 15/11: Strålande tider, Kulturhuset i Halmstad, inspirationsdag, ca 12.00
  • 16/11: Radiominnen, Kungsängen i Kungsäter
  • 22/11: Radiominnen, Okome Bygdegård, 19.00
  • 27/11: Radiominnen, träffpunkt Frillesås.
  • 23/11: Uppspelsdag med Strålande tider, Kulturhuset i Halmstad, tid ej best.
  • 28-29/11: Radiominnen, Uppsala nationella nästverk, Uppsala, tid ej best.
  • 2/12: Julspelning för hyresgästföreningen Gamla Vallås, 18.00
  • 5/12: Stålande Tider, Katrinebergs Folkhögskola
  • 7/12: Julspelning Ale gränd 12.00
  • 7/12: Julspelning Mölle, 14.30
  • 12/12: Julspelning, Ätran,
  • 13/12, Julspelning, Mölle 13.00
  • 14/12: Julspelning, träffpunkt Morup, 14.30
  • 19/12: Julspelning, Vickans äldreboende, Kungsbacka, 17.00
  • 20/12: Julspelning, DV Havsbrisen, Varberg.


Spelningar 2016


  • 15/2: SPF Söndrumsvännerna i Söndrum 15.00
  • 16/2 - 28/2 (Henrik Turné med Mika Olavi i Göteborg)
  • 16/2: Brunnsbo DV
  • 17/2: Allégården
  • 18/2: Kviberg ÄBO
  • 19/2: Örgryte/Härlanda DV
  • 19/2: Seniorträff Hundraårsgatan.
  • 20/2: Backahus ÄBO
  • 20/2: Sehlstedtsgatans ÄBO
  • 21/2: Vegahusen
  • 23/2: Krokslätt/Örgrytehemmet
  • 23/2: Annedals ÄBO
  • 24/2: Kallebäcks PRO
  • 24/2: Träffpunkt Kyrkbytorget
  • 25/2: Västerträffen
  • 25/2: Gunnared (2 spelningar)
  • 26/2: Bagargården
  • 26/2: Svalebo
  • 27/2: Toftaåsens ÄBO (2 Spelningar)
  • 28/2: Ängårdsbacken
  • 9/3: Laholms Teater
  • 5/4 - 22/4 (Turné på äldreboenden i Halmstad kommun)
  • 5/4: Gamletull ÄBO
  • 6/4: Hemgården Eldsberga
  • 7/4: Nissastrand ÄBO
  • 8/4: Slottsparkens ÄBO
  • 11/4: Svalans DVC
  • 11/4: Attendo Nissabogatan
  • 12/4: Vallås ÄBO
  • 12/4: Frennarps ÄBO
  • 13/4: Pålsbo
  • 14/4: Dalsbo ÄBO
  • 15/4: Sofiebergs ÄBO
  • 19/4: Krusbärets ÄBO
  • 20/4: Anderbergs ÄBO
  • 21/4: Oskarströms ÄBO
  • 22/4: Almgården
  • 10/5: PRO-förening i Göteborg (Med Mika)
  • 17/5: Löftagårdens äldreboende
  • 29/6: Solgläntans förskola för föräldrar, föreställningen "En dagisfrökens sista tankar"
  • 6/7: Genrep på Mölle för vår musikteaterföreställning "Radiominnen"
  • 8/7: Premiär för "Radiominnen" på Tallgläntan (Två föreställningar)
  • 9/7: Bokens äldreboende (Radiominnen, två föreställningar)
  • 11/7: Floragården (Radiominnen, två föreställningar)
  • 12/7: Träffpunkt morup (Radiominnen)
  • 13/7: Furugården, Ullared (Radiominnen, två föreställningar)
  • 14/7: Hjortsberg (Radiominnen, två föreställningar)
  • 15/7: Solhaga (Radiominnen, två föreställningar)
  • 17/7: Berguven (Radiominnen, två föreställningar)
  • 21/7: Gästartist på Axel Sondéns spelning för Blå bandet-rörelsen i Fagersanna
  • 22/7: Bacchi Afton, Falkenberg
  • 26/7: Ätranhemmet (Radiominnen, två föreställningar)
  • 27/7: Björkhaga (Radiominnen, två föreställningar)
  • 30/7: Steninge Visfest
  • 2/8: Älvgården, Vessigebro (Radiominnen)
  • 5/8: Mölle, Falkenberg (Radiominnen)
  • 6/8: Bröllop, Falkenberg
  • 12-13/8: Norra anstalten i Västervik
  • 7/9: Ekhaga, Onsala
  • 13/9: Audition med radiominnen, Kungsbacka teater, 15.00
  • 28/9: Radiominnen, Nämden i Halmstad, 13.30
  • 6/10: Anhöriga, restaurang Ester, Kungsbacka, 16.30
  • 8/10: Mariestads Visfestival
  • 12/10: Q85 Falkenberg, 19.00
  • 21/10: Uppspel Radiminnen, regionpensionärsrådet
  • 25/10: Radiominnen, Krusbäret i Halmstad
  • 26/10: Radiominnen, Nämnden i Falkenberg, 8.30
  • 26/10: Radiominnen, Svalans äldreboende i Halmstad, 13.00
  • 26/10: Radiominnen, Pålsbo 15.30 i Halmstad
  • 27/10: Radiominnen, Nissabogatan, 14.30 i Halmstad
  • 28/10: Radiominnen, Almgården i Galmstad, 14.30
  • 31/10: Radiominnen, Oskarström, 15.00
  • 1/11: Radiominnen, Sofieberg i Halmstad, 14.30
  • 2/11: PRO Göta i Borås, 17.00
  • 3/11: Radiominnen, Vallås äldreboende i Halmstad, 10.30
  • 3/11: Radiominnen, Frennarp i Halmstad, 14.30
  • 3/11: Varbergs Bokbuss i Valinge, 17.00
  • 4/11: Radiominnen, Aleris i Halmstad, 13.00
  • 7/11: Radiominnen, Attendo Nissastran i Halmstad, 14.00
  • 8/11: Radiominnen, Gamletull i Halmstad, 14.30
  • 9/11: Radiominnen, Andersberg i Halmstad, 15.00
  • 15/11: Radiominnen, Slotsparken i Halmstad, 14.00
  • 17/11: Radiominnen, Kulturhuset i Halmstad, 14.30
  • 18/11: Viskryss, Älvsåker i Kungsbacka, 11.00
  • 20/11: Viskryss, Aranäsgården, 16.00
  • 22/11: Radiominnen, Uppspelsdag i Varberg, 16.00
  • 30/11: Radiominnen, Kulturhuset i Halmstad, Frivilliga, 14.00
  • 1/12:Floragården i Falkenberg, 13.45
  • 5/12: Falkenberg, Radiominnen
  • 7/12: Radiominnen, Solhaga i Falkenberg, 14.30
  • 8/12: Radiominnen, Ale Gränd, 13.30
  • 9/12: Julturné, Berguven i Falkenberg, 14.30
  • 10/12: Julturné, Boken i Falkenberg, 15.00
  • 12/12: Julturné, Furugården i Ullared, 14.00
  • 13/12: Julturné, Ätranhemmet i Ätran, 14.00
  • 14/12: Julturné, Mölle i Falkenberg, 14.00
  • 15/12: Julturné, Solhaga i Falkenberg, 14.00
  • 17/12: Julturné, Hjortsberg, 14.30
  • 28/12: Nyårsspelnung för samtliga träffpunkter i Kungsbacka, 14.00
  • 29/12: Julturné, Älvgården iVessigebro, 14.30
  • 30/12: Julturne, Tallgläntan i Falkenberg, 14.00


Spelningar 2015


  • 8/1: Snöstorps Servicehus 14.00
  • 21/1: SPRF, Lagagården i aholm, 15.00
  • 22/1: Floragården, Falkenberg 13.45
  • 14/2: Namngivningscermoni, Halmstad
  • 12/3: Träffpunkt City, Kungsbacka, 14.00
  • 21/3: Gamlestan, Göteborg till förmån för hemlösa,     14.00
  • 24/4: Träffpunkt Älvsåkra, Kungsbacka 10.30
  • 2/5: Bröllopsfest, Falkenberg
  • 19/5: Hälsokväll, Schubergstorpsskolan
  • 13/6: Pride, Falkenberg
  • 25/6: Floragården, Falkenberg 13.45
  • 27/6: Bacchi Afton, Falkenberg, 19.00
  • 29/6: Annevik, Viskryss FUB, Växjö
  • 2/7: Viskryss på Hembygdsparken i Unnaryd, 19.00
  • 8/8: Kortedala visfestival, Göteborg
  • 5/9: Bröllop, Halmstad, 13.00
  • 28/9: Sundspärlan i Helsingborg, 19.00
  • 6/10: Viskryss, Träslövsläge Bibliotek, 15.00
  • 7/10: Viskryss, Tvååkers Bibliotek, 16.00
  • 22/10: PRO Halmstad, 14.30
  • 4/11: Viskryss, Ljungby församling, 14.00
  • 3/12: Julprogram på Dagcentral i Morup, 14.00
  • 5/12: Viskryss för Varbergs hälsofrämjande tjänster,  17.30
  • 7/12: Julprogram på Furugården i Ullared, 14.30
  • 9/12 Julprogram på äldreboende i Falkenberg, 14.00
  • 10/12: Julprogram på Älvgården i Vessigebro, 15.00
  • 11/12: Julprogram på Berguven, Falkenberg, 15.00
  • 14/12: Julprogram på Ätranhemmet i Ätran, 15.30
  • 15/12: Julprogram på Bokens äldreboende i Falkenberg, 15.30
  • 16/12: Julprogram på mötesplats Mölle, 14.00
  • 17/12: Julprogram på Tallgläntan i Falkenberg, 14.30
  • 18/12: Julprogram på Björkhaga i Slöinge 14.30
  • 19/12: Julprogram på Floragården, 15.30
  • 23/12: Radio P4 Halland


Spelningar 2014


  • 2/1: Bäckagårds Äldreboende i Halmstad, 10.30
  • 30/1: Inställd
  • 13/2: Hyltebruks Församlingshem, Hyltebruk, 18.00
  • 23/2: Parkinson, Kyrkans Hus, Falkenberg, 13.00
  • 20/3: Viskryss på Lunds Statsbibliotek, 19.00
  • 25/3: SPF Vi tre, Kvibille Gästis, 14.00
  • 29/3: Föreningen Norden, Harplinge/Getinge, 20.30
  • 14/4: Tre Hjärtan, Halmstad, 14.00
  • 14/4: FUB Lingården, 18.30
  • 16/4: Träffpunkt Älvsåker 11.00
  • 21/5: Ljungby Församlingshem, 14.00
  • 2/6 - 15/6: Henrik på turné med Mika Tahvanainen i Gbg
  • 14/6 Visfest på Furukulla, 18.00
  • 12/7 Västersjöns Visfestival, 19.00
  • 19/7 Parasollen, 19.00
  • 26/7 Parasollen, 19.00
  • 2/8 Privat fest
  • 9/8 Bröllop
  • 16/8 Uppsala Visfestival
  • 16/9 Karl XI servicehus, 14.00
  • 2/10 Aktiva seniorer, Halmstad, 20.00
  • 29/10 Spelning smedjebacken, Knäred, 14.30
  • 1/11 Privat Fest, Mölle, 19.00
  • 10/11 Sofibergs äldreboende, 14.00
  • 2/12 Begravning, 13.00
  • 5/12 Snöstorp allmogegård, 20.00
  • 22/12 P4 Halland


Spelningar 2013


  • 9/2: Förband till Axel Sondén och flyttfåglarna på Hous  of win win i Göteborg. 20.00
  • 13/2: Henrik och Mika på Apelvikshöjd DC. 14.00
  • 27/2: Ljungby församlingshem i Ljungby. 14.00
  • 2/3: Så myckét bättre än "Så mycket bättre" i  Falkenberg på Hantverksgården. 19.30
  • 5/3 Nöjeshallen Varberg. 15.00
  • 6/3 Kommunal i Eksjö. Ca 14.00
  • 14/3 Asige bygdegård. 18.00
  • 23/3 Årsstämma Heberg. Ca 18.00
  • 9/4 Årsmöte, Slöinge Lantmän Ca 20.00
  • 13/4 SRF på Strandbaden i Falkenberg. 18.00
  • 18/4 Vallda Solliden DC. 12.00
  • 24/4 Henrik och Mika för Laholms kommun. 14.00
  • 8/5 Apelvikshöjd DC. 14.00
  • 18/5 Hallarnas skådespelarlag, ca 20.00
  • 7/6 Vi går för vatten, På gustaf Bratt, 20.40
  • 15/6 Falkenbergs Brukshundsklubb, ca 19.00,  Falkenbergs Strandbad
  • 21/6 Äldreboende, Uppsala (Henrik&Mika) 14.00
  • 27/6 Floragården Falkenberg, 13.45
  • 3/7 Råda utanför Stockholm, kvällstid
  • 6/7 Fänneslunda Visfestival, ca 22.10
  • 10/7 Visskolans scen utanför Slottsruinen i Västervik, tid oklar
  • 13/7 Norra Anstalten, Västervik
  • 14/7 Norra Anstalten, Västervik
  • 17/7 Parasollen, Varberg, 19.00
  • 20/7 Privat Fest, Köinge, kvällstid
  • 24/7 Parasollen, Varberg, 19.00
  • 10/8 Sommarkryss med Visduon Henrik&Alexandra på  Världsarvet Grimeton utanför Varberg, 19.00
  • 15/8 Reumatikerförbundet (Henrik&Mika) 18.30
  • 24/8 Bostadsrättsföreningar firar 30-års-jubileum på  Fyllinge i Halmstad, 19.00
  • 29/8 Snöstorps församlingsgård, 14.00
  • 31/8 Växjö Visfestival
  • 11/9 Ljungby församlingshem, 14.00
  • 18/9 PRO Falkenberg (Henrik&Mika) 14.00
  • 22/9 Henrik, Kustens Hus, 16.00 27/9 Hernik&Mika, Hebergs Bygdegård 21.00
  • 28/9 Bröllop/Namngivningscermoni
  • 2/10 PRO Snöstorp/Vallås
  • 17/10 Karlstorpsstugan (Henrik&Mika) 19.00
  • 23/10 Henrik&Mika Laholms Teater 1/11 Visa på Jul, Hemgården Eldsberga
  • 20/11 Vaggeryds församling, 15.00
  • 27/11  Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Ätranhemmet, Ätran, 15.00
  • 1/12 Mosebackes jubileumskonsert, Stockholm, 18.50
  • 2/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Sjölunda, Torup, 15.00
  • 3/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen),  Berguven, Falkenberg, 15.00
  • 3/12 Värö Stråvalla Pastorat, 14.00
  • 4/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Boken, Falkenberg, 15.00
  • 5/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Solhaga,   15.00
  • 6/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), PRO, Snöstorp/Vallås, 19.00
  • 7/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Videbo, Veddige, 10.00
  • 7/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Krogsereds Kyrka, Krogsered, 17.00
  • 8/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), SPF Våxtorps, Våxtorps Bygdegård, 14.00
  • 9/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen),  Floragården, Falkenberg 13.45
  • 10/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), DC i Morup, 15.00
  • 11/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Björhaga  DC, Slöinge, 15.00
  • 12/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen),  Solliden, Kungsbacka, 12.00
  • 12/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Hemgården, Eldsberga, 15.00
  • 13/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Hjortsbergs Äldreboende, Falkenberg, 14.00
  • 15/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen),  Kvarnlyckan Harplinge 15.00
  • 17/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Furugården, Ullared, 10.30
  • 17/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Soldalens Äldreboende, Halmstad, 14.00
  • 18/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Träffpunkt  Holgersgatan, Falkenberg, 14.30
  • 18/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Brf Lejonet, Hantverksgården i Falkenberg, 19.00
  • 19/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Träffpunkt Rosengatan 19C, Kungsbacka, 11.30
  • 19/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen), Vidablicks äldreboende, Oskarström
  • 20/12 Visa på Jul (Med Mika Tahvanainen),  Raneslund, Laholm 15.00
  • 23/12 Henrik, Alexandra och Mika i P4 Halland, Programmet Puls, Halmstad, 15.45 - 16.00


Spelningar 2012


  • 18/1 PRO Falkenberg, Kyrkans Hus 14.00
  • 28/1 Göteborgs Visfestival Musikens Hus, Göteborg 18.00
  • 9/2 SPF Falkenberg, Hotell Stransbaden kl 14.00
  • 16/2 SPF Gällared 14.15
  • 4/3 Cornelisafton på Mosebacke i Stockholm kl 18.00
  • 8/3 Kommunals årsmöte 19.00
  • 16/3 Åsa äldreboende Kungsbacka 14.30
  • 17/3 Taubeprogram på Café Österskans i Stockholm kll 15.00
  • 24/3 Snöstorps församling 15.00
  • 30/3 Spelning Hertingård på Falkberget i Falkenberg 19.00
  • 31/3 FUB, Växjö 14.45
  • 4/4 Rosengatans Träffpunkt, Kungsbacka
  • 18/4 Floragården, Falkenberg 13.45
  • 26/4 Hallands Bildningsförbunds årsmöte på  Katrenbergs Folkhögskola 18.00
  • 4/5 Visa Visor, Kalmar, Förband till Sanna Carlstedt 21.30
  • 30/5 FUB Falkenberg
  • 2/6 Grisfest i Getinge
  • 21/6 Musik i sommarkväll
  • 27/6 FUB, Burger Inn Falkenberg.19.00
  • 5/7 Floragården Falkenberg, 13.45
  • 7/7 Festival på Rådhustorget i Falkenberg
  • 7/7 Falkenbergs Visfestival
  • 10/7 Parasollen, Varberg 19.00
  • 11/7 Unnaryd
  • 12/7 Tofvehult Café utanför Västervik
  • 13/7 Wimmerströmska scenen i Västervik
  • 16/7 Annevik, Växjö 14.00
  • 17/7 Parasollen, Varberg
  • 18/7 Solhemmet, Veinge 14.30 19.00
  • 19/7 Allsångskväll i IOGT NTO:s trädgård i Falkenberg, 19.00
  • 21/7 2 in 1 i Skogstorp, 19.00
  • 22/7 Evert Taube-afton på Bryggcaféet i Grötvik
  • 23/7 Världsdarvet Grimeton Radiostation, Grimeton (Vi håller i ett vis-melodikryss) 18.00
  • 24/7 Parasollen, Varberg 19.00
  • Sista helgen i Juli - Steninge Visfest
  • 31/7 Parasollen, Varberg 19.00
  • 11/8 Bröllop, Falkenberg
  • 18/8 Kolmilardag i Sevallbo
  • 24/8 Parasollen, Varberg 19.00
  • 8/9 Kulturnatta, Kafé strandgatan 20 i Halmstad 22.30
  • 15/9 Kulturnatta, stadsbiblioteket i Lund, 18.00
  • 19/9 Spelning för Ljungby Församling i Ljungby, 14.00
  • 28/9 SPF Snöstorpsveteranerna, 19.00
  • 18/10 Floragården, 13.45
  • 22/11 Kommunal Falkenberg, i Värnamo 13.00
  • 5/12 Vessigebro Daragspelsklubb, Ekholmen i Vessigebro ca 19.00
  • 14/12 Falkenbergs Sparbanks styrelse, 18.45


Spelningar 2011


  • 15/1 30-årsfest i Falkenberg
  • 17/1 Floragården 14.45
  • 23/1 Okome Bygdegård 14.00
  • 28/1 Värdshuset Hwitan 19.00
  • 3/2 Alla hjärtans hus, Halmstad 11.00
  • 4/2 Hjortsbergs servicehus 15.00
  • 7/2 Berguvens serviceboende 14.30
  • 9/2 Hem och Samhälle, Halmstad
  • 10/2 SPF Falkenberg/Skrea
  • 16/2 PRO Torup
  • 24/2 Reumatikerförbundet Varberg
  • 10/3 Asige hembygdsgård
  • 11/3 PRO Snöstorp, Vallås
  • 28/3 Parapeten, Helsingborg med Stefan Ljungqvist  19.00
  • 2/4 Hwitan (Privat fest)
  • 6/4 Tangons äldreboende, Laholm 14.00
  • 7/4 Lantmännen, Falkenberg
  • 3/5 Senioruniversitetet, Varberg
  • 4/5 Församlingshemmet i Ljungby
  • 5/5 Hovslund i Växjö
  • 14/5 FUB Falkenberg (Henrik)
  • 3/5 Varbergs senioruniversitet på Varbergs stadshotell  12.30
  • 4/5 Ljungby
  • 5/5 Hovslund, Växjö
  • 14/5 FUB Falkenberg (Henrik)
  • 21/5 Helsingborg (Henrik)
  • 18/6 Bröllop, Halmstad
  • 1/7 Allsångskväll på Östervåla Hembygdsgård
  • 4/7 Live i Radio Wake up
  • 8/7 Falkenbergs Visfestival
  • 9/7 50-års fest i Trosa
  • 13/7 Hembygdsparekn i Unnaryd
  • 16/7 Socitéten i Varberg
  • 17/7 Olofsbo stugägarförening
  • 16/7 Socitén Varberg
  • 19/7 Källaren Laxen Falkenberg
  • 27/7 FUB Falkenberg
  • 28/7 Helsingborgs Visfestival
  • 6/8 50-årsfest Vessigebro
  • 10/8 Floragården Falkenberg
  • 14/8 Bondens Loge Drängsered 20.00 - inställd!
  • 27/8 Kolmilardag i Sevallbo
  • 10/9 Restaurang Ekholmen
  • 17/9 Mälardalens visfest i Uppsala, Wiks slott
  • 19/9 Solgläntans förskola Heberg 18.30
  • 25/9 Jubileumsfest FUB Halmstad
  • 27/9 Hembygdsföreningen Gullbrandstorp 19.00
  • 28/9 Rosengatans Träffpunkt Kungsbacka 16.30
  • 12/10 Sveriges Radio P4 Halland, programmet  Smakstart
  • 13/10 Röda korset (För världens barn). Skrea församlingshem
  • 14/10 Restaurang Ekholmen 19.00
  • 1/11 Varbergs kommun, Varbergs Stadshotell 19.00
  • 2/11 Socialtjänsten Laholm
  • 14/11 Odd Fellow Rebeccorna
  • 19/11 FUB Falkenberg 15.00
  • 25/11 Avskedsspelning för Torbjörn Johansson på Slottet i Halmstad
  • 25/11 SPF Fagerred-Källsjö 19.00
  • 7/12 Rotary Falkenberg
  • 11/12 Julfest FUB Kungsbacka 15.00


Spelningar 2010


  • 28/1 PRO Öster, Halmstad - 14:30
  • 15/2 Lingården, Laholm - 19:00
  • 25/2 Okome föreläsningsförening, Okome bygdegård - 19:00
  • 2/3 Tvååkers samarbetsorganisation, Sannagården - 19:00
  • 12/3 PRO Snöstorp, Vallås allmogegård - 19:45
  • 23/3 Slöinge föreläsningsförening, Björkhaga servicehus - 19:00
  • 24/3 Äldreboet Tangon, Laholm - 14:30
  • 1/4 Husknuten, Halmstad - 12:30
  • 4/4 Fjärrås Backa, Naturmuseet i Fjärrås - 16:00
  • 13/4 Knäreds föreläsningsförening, Knäreds bygdegård - 19:00
  • 14/4 Bedagårdens demensboende, Kungsbacka - 11:00
  • 15/4 Visbiblioteket/musiksamlingarna, Västervik ("Dikter och Dagsedlar - ett musikprogram om Stig Dagerman") - 19:00
  • 16/4 Äldreboendet Lindögården, Västervik - 14:30
  • 19/4 Borås anstalt - 13:00 och 14:30
  • 22/4 SPRF Varberg - 14:00
  • 28/4 Halmstads stadsbibliotek ("Hommage till Mäster Cees - ett musikprogram om Cornelis Vreeswijk") -  12:00
  • 28/4 Halmstads slott ("Hommage till Mäster Cees - ett musikprogram om Cornelis Vreeswijk") - 19:00
  • 30/4 Restaurang Ekholmen, Vessigebro - 20:00
  • 5/5 Katrinebergs folkhögskola - 10:30
  • 12/5 Näckrosens äldreboende, Kungsbacka - 14:00
  • 15/5 Återinvigning av Laxön i Nissaån, Halmstad - 13:00
  • 19/5 SPF Varberg, Folkets hus - 14:00
  • 20/5 Floragåden, Falkenberg - 13:45
  • 21/5 Bröllop, Getinge - 15:00
  • 24/5 PRO Söndrum, Halmstad - 14:30
  • 26/5 Sjölunda äldreboende, Torup - 14:00
  • 28/5 Dylanfestivalen på Gustav Bratt, Falkenberg ("Bob Dylan på svenska") - 22:00
  • 29/5 Café Dubbelgöken, Götebord (som Diggans Anhang) - 19:00
  • 1/6 Träff mellan Hallands bildningsförbund och samordnare inom äldrevården i Kungsbacka - 12:00
  • 13/6 Hörselskadades riksförbund, Björkäng i Göteborg - 14:00
  • 26/6 Olofsbo Pizzeria - 19:00
  • 30/6 Live i P4 Halland - 15:00
  • 30/6 Visfestivalen, Falkenberg - 19:00
  • 1/7 Live i Radio Wake Up, Falkenberg - 12:00
  • 2/7 Restaurang Strandkanten, Olofsbo - 19:00
  • 3/7 2 in 1, Skogstorp - 19:00
  • 10/7 Strandbadsturneringen för Falkenbergs tennisklubb - 19:00
  • 15/7 Olofsbo stugägarförening - 19:00
  • 21/7 Backa Loge, Kalv - 19:30
  • 24/7 2 in 1, Skogstorp - 14:00
  • 29/7 Unnaryds hembygdspark - 19:00
  • 31/7 Krokstadsfestivalen (som Diggans Anhang) - 16:00
  • 3/8 FUB på Katrinebergs folkhögskola - 13:00
  • 7/8 2 in 1, Skogstorp - 19:00
  • 10/8 Hidströmska Gården för Falkenbergs museum -  19:00
  • 11/8 Förband till Lill Lindfors på Hwitan, Falkenberg - 19:30
  • 14/8 Bergslagens visfest, Norberg - 22:00
  • 20/8 Hebergs bygdegårdsförening, Hebergs bygdegård - 21:00
  • 21/8 Slöinge GOIF kräftskiva, Slöinge - 20:00
  • 28/8 Nääs visfestival, Lerum - 16:00
  • 17/9 Tölö äldreboende - 11:00
  • 20/9 Söndrumsvännerna - 19:00
  • 22/9 Odd Fellow Rebeccorna - 21:30
  • 24/9 Personalfest, Fjärås - 19:30
  • 27/9 Källan på Skogstorps bibliotek, Falkenberg - 19:00
  • 29/9 Slöinge församlingshem - 15:00
  • 5/10 Hyresgästföreningen, Halmstad - 18:30
  • 8/10 Begravning, Falkenberg - 13:00
  • 13/10 Karl XI servicehus, Halmstad - 14:30
  • 14/10 Veddige - 19:00
  • 20/10 Höstfest på Ljungblomman - 21:00
  • 22/10 Åsa äldreboende - 11:00
  • 27/10 Okome församlingshem - 14:00
  • 1/11 Omsorgen, Laholm - 18:30
  • 4/11 Husknuten, Halmstad - 12:00
  • 17/11 PRO Eldsberga, Folkets hus i Genevad-14:30
  • 19/11 Värdshuset Hwitan i Falkenberg -18.00
  • 1/12 Visans Vänner, Kustens hus i Göteborg (Tillsammans med Matilda Magnusson!) - 20:00
  • 11/12 FUB, Kungsbacka
  • 17/12 Värdshuset Hwitan i Falkenberg -18.00